/Files/images/1584043970-654.png

/Files/images/5ed153a514af6a3a9de8919c_garjachi_liniji-1.jpg

ЯК ПОВОДИТИСЯ У НАДЗВИЧАЙНІЙ СИТУАЦІЇ

ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ

Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. До них належать:
- артилерійські снаряди;
- реактивні й інженерні міни;
- авіабомби;
- детонатори;
- ручні гранати.
Всі вони містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів.
Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, являють собою хімічні сполуки різноманітного кольору - від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після довготривалого перебування , у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках, після хімічної взаємодії з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чутливої сполуки.
Вибухонебезпечні предмети, що залишилися невиявленими після Великої Вітчизняної війни, а сьогодні і під час пожежі на артилерійському складі у військовій частині м.Балаклія, можна знайти у водоймищах, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель і під час розкопок.

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

З метою своєчасного виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно: ретельно оглядати місцевість довкола перебування чи відпочинку з дітьми.
Щоб уникнути нещасних випадків, потрібно пам'ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в грунті або у воді сильно змінюється. Вони під впливом вологи деформуються, іржавіють і від найменшого дотику вибухають.
Тому у випадку виявлення незнайомих або схожих на вибухонебезпечні предмети потрібно:
- ні в якому випадку не чіпати їх;
- організувати огородження або охорону місця знахідки;
- терміново повідомити міліцію, військкомат, управління (відділ) з питань надзвичайних ситуацій або інші органи виконавчої влади;
- видалити всіх сторонніх від місця знаходження боєприпасів.
БАТЬКИ, ВИХОВАТЕЛІ, ДОРОСЛІ!
БЕРЕЖІТЬ ЖИТТЯ СВОЄ І ДІТЕЙ, РОЗ'ЯСНЮЙТЕ ЇМ,
ЩО ЧІПАТИ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ НЕ МОЖНА –
ЦЕ ЗАГРОЖУЄ ЖИТТЮ!

ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ

З початку 2018 року на території м. Харкова та області вже виникло 4 тис. 469 пожеж, внаслідок яких загинуло 117 осіб, з них 3 дітей. Що стосується Балаклійського району та м. Балаклія, то вже виникло 356 пожеж, внаслідок яких загинуло 4 осіб (з них дітей - 0).

Балаклійський районний відділ ГУ ДСНС України у Харківській області вкрай стурбоване станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків.

Кількість смертельних випадків та травмування серед дітей змушує звернутися до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека.

Легковажне поводження малечі з вогнем, газом, електричними приладами, невідомими предметами, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!
Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.
Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Балаклійський РВ ГУ ДСНС

У ВАШОГО МАЛЮКА ГРИП ЧИ ЗАСТУДА?

Практичні рекомендації:

1. Дуже важливо, щоб дитина як можна більше пила - чай, сік, компот без цукру, бульон. Якщо дитині більше подобається - нехай п' є через соломинку. Головне - не допускати обезводнення організму.

2. Якщо удитини немає температури, то можна на декілька хвилин посадити її у гарячу ванну або поставити під душ. Це може пом' якшити хворобливу сухість у горлі і позбавити від порушення кровообігу.

3. Тримайте голову малюка піднятою, щоб йому легше було дихати. Давайте йому льодяники, печиво, жувальну гумку - все, що викликає виділення слини, яка пом' якшує подразнення в горлі. Змазуйте йому вазеліном ніс і губи.

4. Дитина повинна отримувати вітаміну С більше, ніж зазвичай. Він знаходиться в цитрусових, в зеленій цибулі, в квашеній капусті, полуниці, томатах. Отримувати вітамін С краще з їжею, ніж у пігулках, які можуть викликати болі в шлунку і пронос.

5. Не рекомендується:

5.1. Давати ліки, не прописані лікарем;

5.2. Користуватися антибіотиками: вони безсилі проти вірусів, які викликають грип і застуду;

5.3. Настоювати на сніданку, обіді та вечері. Нехай дитина їсть часто, але потрішки, коли захоче і що захоче;

5.4. Не обтяжуйте малюка жорсткими правилами, нехай він грає в улюблені ігри, навіть у ліжку.

Шановні батьки! Пам' ятайте: будь-яка застуда - хвороба, яка триває не більше 7-10 днів. Якщо довше - бийте тривогу.

Колектив Міловського ДНЗ (ясла-садок) вітає батьків дітей-випускників з тим, що їхні діти вже подорослішали і готові до навчання у школі. Нехай щастить їм у житті, нехай будуть здорові та розумні і несуть у своєму серці добро і любов.

Кiлькiсть переглядiв: 469