ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

Раціонально організоване, поживне, багате на вітаміни харчування дітей в закладі дошкільної освіти є одним із чинників здоров' я та зміцнення підростаючого організму.

Організація харчування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах (із змінами) від 22 листопада 2004 р. № 1591, Порядку організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого спільним наказом Міністерства охорони здоров' я України та Міністерства освіти і науки України від 1 червня 2005 р. № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої спільним наказом Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров' я України від 17 квітня 2006 р. № 298/227 (з змінами відповідно до наказу МОНмолодьспорту України від 26.02.2013 р. № 202/165), Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ України від 24.03.2016 № 234 та інших чинних нормативів.


У закладі встановлено трьохразовий режим харчування, наявні меню-вивіски, графіки видачі їжі, добові проби. Наявні картотека страв, орієнтовні двотижневі, сезонні меню, затверджені керівником та погоджені Держпродспоживслужбою, щоденні меню-розкладки, які відповідають картотеці страв.

Харчоблок, група забезпечені холодною та гарячою водою. Технологічне та холодильне обладнання знаходиться в робочому стані, є необхідна кількість посуду, який промаркований і використовується за призначенням.

/Files/images/SAM_3750.JPG

До закладу постачальники завозять всі необхідні продукти харчування: крупи, масло вершкове, цукор, борошно, овочі, фрукти, рибу, м' ясні та молочні продукти, соки тощо. Всі продукти харчування відповідають вимогам державних стандартів, супроводжуються документами, що засвідчують їх якість, терміни виготовлення.

У дошкільному закладі постійно проводиться контроль завідувачем та сестрою медичною старшою за організацією харчування: умови доставки продуктів харчування постачальниками, дотримання технології приготування страв, вихід, безпеку і якість страв, санітарний стан харчоблоку, дотримання особистої гігієни персоналом, своєчасність проходження медичних оглядів, виховання культури їди у дітей тощо.

Працівниками закладу ведеться необхідна документація по харчуванню: журнали бракеражу сирої та готової продукції, книги складського обліку, журнал обліку норм харчування, журнал обліку відходів, журнал заявок продуктів харчування, журнал контролю температурного режиму холодильного обладнання, журнал контролю стану здоров' я і особистої гігієни персоналу, інша документація, яка розроблена і впроваджується в закладі, базуючись на принципах системи НАССР.

Вихователі та помічники вихователів формують у дітей навички культури за столом під час приймання їжі. Дітей за столи привчають сідати чистими, охайними, сидіти правильно та користуватися столовим приладдям. Дітей старшого дошкільного віку навчають чергувати по їдальні.

Керівник, сестра медична старша, вихователі групи проводять інформаційно-роз' яснювальну роботу серед батьків щодо організації харчування дітей в дошкільнорму закладі та вдома. Питання організації харчування розглядаються під час консультацій, індивідуальних бесід з батьками, батьківських зборах, виробничих нарадах, висвітлюються в батьківському куточку та на web-сайті закладу.

/Files/images/SAM_3917.JPG

У закладі дошкільної освіти визначено ряд пільгових категорій з оплати за харчування дітей. Від оплати звільняються:

- діти із малозабезпечених сімей;

- діти, внутрішньо переміщені особи;

- діти учасників бойових дій в зоні АТО.

Для дітей з багатодітних родин розмір плати за харчування зменшується на 50%.

Кiлькiсть переглядiв: 165